Eskiden bildiğimiz Jip kelimesi artık evrim geçirerek bugünkü hali almış olan SUV şekline dönüştü. Ekonomik şartların bize dayattığı seçimlerden dolayı kullanıcılar düşük hacimli motorlara yöneldi. O güçlü motorlu arazi araçları artık hem küçülen motor hacimleri hemde değişen ismi ile 60.000 TL altındaki suv araçları önerisi kategorimize geldi.

En çok tercih edilen SUV modeli hangisi? İnsanlar neden arazi araçlarını tercih ediyor ve kullanıyor? Ucuz araba önerisi, arazi araçları kapsamında ve Bu araçlara baktığımız da her ne kadar ulaşılmaz olarak gözükse de aslında ihtiyaç sahiplerine uygun bir şekilde ucuz araba önerisi bulmak kolay. Ucuz SUV araçlara nitelikli ve detaylı incelemeler ile karşınızdayız.

2007 Model Chevrolet Captiva

2007 Model Chevolet Captive SUV Önerisi

İstanbul şartlarında gidebilecek en iyi arabalardan bir tanesi. Kendi klasmanında çok az bulunan bir özelliğe sahip Cevrolet Captiva, 7 kişilik bir oturma alanına sahip. 60.000 TL fiyat aralığında 2007 model olanlarını bulmak mümkün. Ucuz suv modelleri arasında yerini alan ilk ismimiz oluyor. Büyük aileler için 7 koltuk gerçekten hayat kurtarabilir fakat yine de o koltukların o kadar geniş olmadığını hatırlatmakta fayda var. Çocuklarınız için arka koltuk çok güzel bir ayrı alan olarak kullanılabilir. Şehir içi kullanım için en kullanışlı arazi araç diyebiliriz.

Chevrolet Captive Donanım ve Yakıt

Genellikle 2.0 Dizel motor seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Donanım ve özellikler bakımından sizi yeterli oranda tatmin edecektir. 2007 model araçtaki bir araç için gayet dolu olduğunu söyleyebiliriz. Aracın büyüklüğünden dolayı yakıt olarak kullanıcı dostu demek pek mümkün olmayacaktır. Chevrolet‘in Türkiye pazarından çekilmesi sizin gözünüzü korkutmasın çünkü teknik servis bakımından hiçbir sorun yaşamazsınız. Eğer sahibinden arazi araçları arıyorsanız sizde buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Ucuz SUV : 2015 Model Dacia Duster

Dacia Duster 2015 Model

Son zamanlarda baya kullanılmaya başlayan Dacia Duster ,kullananlarda fiyat/performans açısından çok memnun olduklarını dile getiriyorlar. En çok Karadeniz bölgesinde yayla taraflarında Dacia Duster 4×4  en çok kullanılan ve satılan araç. 60.000 TL fiyat segmentinde 2 yaşında tertemiz araçlar bulmak mümkün. Fiyat aralığına baktığınız da binek araç yerine bir 2015 model Duster satın alınabilir.

Dacia Duster Kimler Satın Almalı?

Kadın sürücülerin kendilerini trafikte rahat hissedebilecekleri bir araç yüksekliğinden dolayı. Ava gidecek, göle gidecek, dağa çıkacak, zorlu yollarda yol alacak kişiler içinde gayet kullanışlı. Yayla turizminde kullanılacak en iyi araç. Mekanik anlamda basit olduğu için daha az sorun çıkartmakta. 1.5 Dizel motoru olduğu için yakıt tüketimi konusunda hayli iddialı bir araç. Normal bir binek arabadan daha fazla yakmaz. Eğer böyle bir araba alıyorsanız ucuz araba önerileri nde iyi bir alternatif olacaktır 2015 Model Dacia Duster.

2009 Model Kia Sorento ve Sportage

2009 Model Kia Sorento

Türkiye ‘de jip araç piyasasını harekete geçiren marka Kia ‘dır. Bu markanın ciddi olarak bu pazara çok büyük emekleri olduğunu söylemek yanlış olmaz. 2.5 Dizel ve 220bin km bazında bu araçları yine 60.000 TL araç önerisi olarak ekleyebiliriz. Dezavantajı şu diyebiliriz, fazla yakıt tüketimi sağlıyor Kia Sorento. Ortalama da şehir için 11 litre gibi yakıyor, ama binek araçlara baktığımızda da 7 litre civarını gördüğü için o kadar da uçuk bir rakam değil.

Kia Sorento Arazi Aracı olmaya daha mı uygun?

Kia Sportage ise Sorento’nun bir alt segmenti ve daha küçük bir araç. Hem bu motor bakımından hem de boyutları açısından. Kia Sorento 2.0 ‘lık bir dizel motor kullanıyor ve bizim kategorimize ve kullanıcıya daha uyumlu bir araç. Tam olarak bir jip aracı aramıyorsanız Sportage, eğer gerçek bir jip modeli arıyorsanız Sorento alabilirsiniz. İki modeli de 2009 yılında üretilmiş olan araçları bulmak mümkün oluyor.

2009 Model Hyundai Tucson arazi araç önerisi

Hyundai Tuscon 2009
HYUNDAI Tuscon/Azera 2009

Hyundai Tuscon modelini yine 2009 ‘a kadar bulabiliyoruz fiyat seviyemizde. Diğer arazi araçlarda olduğu gibi bunu da 2.0 Dizel 220 bin km aralığında bulmak mümkün oluyor. Yakıt tüketimi beklenenden biraz daha fazla ama 4 çeker özelliği ile aracın hakkını vermenizi sağlıyor. Hyundai ve Kia araçları birleşik üretim olarak çıkmaktadır ve teknik olarak size bir problem yaratmaz. Gönül rahatlığı ile kullanmakta hiçbir sıkıntınız olmaz.

Uygun Fiyatlı SUV 2019

60.000 TL fiyat aralığın da baktığımız da en ucuz suv ve en uygun fiyatlı suv önerisi yukarıda gördüğümüz modeller üzerinden oluşuyor. Fakat şunu unutmayın, bu pazarda makas çok fazla, aradığınız arabayı 10 bin TL altına bile bulmanız çok olası. O yüzden dikkatli araştırıp, ders çalışır gibi çalışıp bakmak gerekiyor. Daha çok araba önerisi gelmesini istiyorsanız yorum bırakmayı ve paylaşmayı unutmayın. Bizim ucuz araba öneri miz Dacia Duster 2015 modelidir. Sonra da Hyundai Tuscon gelmektedir. Bu iki aracı kullanabilir ve satın alırsanız bize yorumlarınızı iletebilirsiniz. Bir başka 2019 model suv önerileri konumuz da sizlere bilgi veririz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
İsminizi girin lütfen