” Artan değer ve zarif şıklık ” Bu yılın sonunda gerçekleşmesi beklenen Yeni BMW 7 serisi, sürpriz bir karar ile bekleyenlerin karşına çıktı. BMW ‘nin şıklığının arttığını görmek çok kolay olacaktır, özellikle de yeni ön ızgarada ki tasarımla. BMW ‘nin belirttiği gibi ” ön taraftaki kapsamlı tasarım yenilenmesi, yeni BMW 7 serisi’ne daha güçlü görsel varlığı sağlamada özellikle önemli bir rol oynuyor. “

2020 Yeni BMW 7 Serisi Değişen Tasarımı

Yeni Izgara Tasarımı

Ön kaput yaklaşık olarak 50 mm daha uzun ve ızgara, öncekinden %40 daha büyük ve şaşırtıcı. Adaptif LED farlar alışık olduğumuz 4 gözlü görünümüne kalmasına rağmen, farlara ince bir işlem uygulanmış. Lazer farlarda araçta kullanılabiliyor olacak.

Yeni gövde tasarımı ile daha kaslı bir yapı

Yeni karakteri ile daha kaslı bir yapı aracın yan yüzeyleri boyunca devam ederken, BMW 7 Sedan, bagaj boyunca bulunan LED şerit ile Avrupa Lüks otomobil alanındaki mevcut düşüncenin ardından arka kısımda BMW büyük bir değişim geçirdi. Önceki versiyonu göre arka LED ‘lerde %35 oranında küçülme yaşamış durumda.

2020 Yeni BMW 7 Serisi Sedan
2020 Model BMW 7 serisi değişen gövdesi sayesinde artık eskisinden 22mm daha uzun.

Yeni model, bir kez daha uzun dingil mesafesi sayesinde, eski versiyonlarında sağlamış olduğu 5120 mm alana 140 mm daha ekleyerek toplam olarak 5260 mm araç içi alan sağlamış olacak. 7 Serisi, değişen gövdesi ile diğer modellere göre 22 mm daha uzun olacak. Aracın genişliği 1902 mm ve yükseklik araçta standart olarak 1467 mm dir.

BMW 7 Serisi Bolca Exclusive Donanıma Sahip

İç Tasarım daha kaliteli deriler sunuyor

İç kısımda ise, yeni bir ” Exclusive Nappa ” derisi ve BMW Individual tasarımlı ” Merino Derisi ” de dahil olmak üzere, ince tasarıma sahip zengin görünümlü bir kabin mevcut. Sunulan yeni ahşap ve parlak kaplamalar ve bir Alcantara tavan döşemesi ile birlikte diğer özel kaplamaları içeren yeni bir ” Design Pure Excellence ” paketi alıcıları sunulmuş.

2020 Yeni BMW 7 Serisi iç tasarımı
İçinde yeni bir direksiyonun yanı sıra “Exclusive Nappa ” deri ve BMW Individual ” Merino ” derisi kaliteyi tamamlıyor.

BMW 7 M Sport detayları

Tabii ki, özel koltukları ve kaplamaları olan bir BMW 7 M Sport versiyonu var ve daha önce olduğundan çok daha huzurlu bir deneyim olmalı. Belirli modellerde, yan ve arka cam kalınlaştırılmış ve geniş aralıkta ses yalıtımı için yeni yalıtımlar mevcut.

Sürücü kısmında yeni bir direksiyon simidi ve yeni bir ortam aydınlatması mevcut. Arka taraftakiler için (LWB (Long Wheelbase) modellerinde), dokunmatik kumandalı medya kontrollerinin yanı sıra, koltuklar için ısıtma, havalandırma ve katlanabilir genişletilmiş bir orta konsollu yeni bir ” Excutive Lounge ” kurulumu var.

Slider image

LWB Modelinin arkadaki yolcular olan yeni ” Executive Lounge ” kurulumu.

Slider image

Arkadaki yolcular için büyük ekranı dokunmatik medya arayüzü.

BMW 7 Serisi hangi motor seçenekleri ile gelecek?

Global olarak BMW 7 serisini ,motor çeşidi olarak, 8 adet çeşidi var. Arka tekerlekten çekiş ve xDrive yani dört tekerlekten çekiş dahil, giriş seviyesinde 730d’de 3.0 litrelik çift turbo dizel motor (195 kW/620Nm) bulunurken, en üst modelinde ise M760Li xDrive 6,6 litrelik Twin-Turbo benzinli V12 (430kW/ 850 Nm) kullanılmakta.

750i xDrive ve 750Li xDrive modeli ise, eski versiyonundaki motor 4.4 Litrelik Twin Turbo V8 390kW/750Nm sağlarken, yapılan iyileştirmeler ile 60kW/100Nm artış gösteren yeni iki modeli bulunuyor.

Yeni BMW 7 Serisi Hybrid Versiyonu

Yeni BMW 745 modeli altı silindirli bir motor ile hibrit sistem ile birlikte sunuluyor. Toplam gücün 210 kW kısmını altı silindirli motordan alırken, elektrik motoru 83 kW 265 Nm üretmekte. Spor moduna geçtiğiniz zaman ikisi bir arada çalışarak size toplam olarak 290kW/600Nm ‘lik bir güç üretmekte.

Ancak daha önemlisi, elektrik motorunun 50 ila 58 km arasında kullanımı mümkündür (745e, 745Le veya 745Le xDrive olmasına bağlı olarak) ve 110 km/h kadar sadece elektrik gücü ile çalışmaktadır.

2020 Yeni BMW 7 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Türkiye’ de Nisan ayında satışlara başlanacak olan Yeni BMW 7 Serisi , kaç farklı donanım seçeneği ile birlikte geleceği ve fiyatlarının açıklanmasını bekliyor olacağız. 2020 BMW 7 Fiyat Listesine ulaşmak için tıklayın.

Eğer bir BMW almak istiyorsanız BMW 1 ile Mercres A serisini karşılaştırdığımız konuya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
İsminizi girin lütfen