2019’un ikinci ve üçüncü çeyreğinde sergilenecek olan E-tron hakkındaki haberimiz.

Elektrikli sedanlara alıştığımız şu sıralar Tesla’nın Model X ile birlikte yeni suvlar görücüye çıkmaya başlıyor. Bunların başında Audi geliyor ve yeni SUV’u olan E-Tron modelini 2020’de tanıtması planlanıyor. Audi’nin eski model SUV larının arasında ortalama bir boyutta da olacağını belirtiyorlar.

Audi E-tron

Audi elektrikli SUVu ile birlikte 4 model daha ortaya çıkaracak ve bu modellerde farklı alt yapılar kullanarak daha iyisini hedeflemeye çalışıyorlar. Volkswagen grup, eskiden Q5 MLB atl yapısını kullanmıştı ve yine E-Tron ve E-Tron Sportback bu altyapı üzerinden gelişecek. GT modeli ise daha profosyonel bir isim de Porche Taycan’ın alt yapısnı oluşturan J1 alt yapısında gelişecek.

Her marka elektrikli araç çıkartırken bir modelinin kitlelere uygun düşük fiyat seviyesinde tutmayı hedefliyor ve Volkswagen Grup da bunu kırmayarak MEB alt yapısını kullanarak düşük bütçeli bir araç yaratmak istiyor.

Audi E-tron

Auid bu SUV ile kalmayıp daha fazla model ortaya çıkaracağını ve daha farklı çeşitlerde SUV görebileceklerini takipçilerine iletiyor. Hedefleri 2025’e kadar 12 adet Elektrikli SUV piyasaya sürmek olduğunun da altını çiziyorlar. Diğer modellerin ne zaman geleceğini ve tasarımlarının ne olacağı konusunda bilgi vermeseler de daha iyi elektrikli araçların geleceğini bekliyor olacağız.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
İsminizi girin lütfen