Honda, Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tam anlamıyla ortaya çıkacak olan Urban EV prototipi ile şehir odaklı elektrikli araba geleceğinin ilk taslağını yayınladı. Ancan Urban EV bir prototip, bu yılın sonunda uluslararası bayilere isabet eden ve üretime hazır olan sürümden büyük ölçüde bir değişim olmayacaktır.

Honda henüz Urban elektrikli araba hakkında bir bilgi vermiyor, bunun dışında “işlevsellik ve amaç odaklı, temiz, basit ve benzersiz bir tasarımla geliştirildi”. Ancak 2017’de Frankfurt Otomobil Fuarında gösterilen Urban EV konsepti bazı yararlı ipuçları veriyor.

Birincisi, bu konseptin sevimli, retro tarzı tasarımını çok az değişti. (Bu kötü bir şey değil. Dört kişilik şehir otomobil konsepti, markanın Caz modelinden 100 mm kısaydı, neredeyse kaslı ve daha atletik duruyordu.)

Fotoğraftaki çizime yakından bakarsanız gösterge panelinde hafif bir parıltı göreceksiniz, bu da konseptin panoramik pano ekranının üretimine geçtiğini öne sürüyor. 2017’de bu konsepti ortaya koyan Honda Başkanı ve CEO’su Takahiro Hachigo, ” Bu uzak geleceğin bir vizyonu değil, bu arabanın üretim versiyonu 2019’da Avrupa’da olacak sözünü verdi”

Bu güne kadarki en havalı görünümlü elektrikli otomobil olabilir mi? Aşağıdaki yorumlarda bizimle görüşünüzü paylaşın.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
İsminizi girin lütfen