Birçok kişi Tesla’ya müşterilerin önemsemesi ve geri bildirimlerini dinlediği için övgüde bulundu. Geçen hafta, Slikon Vadisi’nin elektrikli otomobil üreticisinin küresel olarak Supercharger fiyatlarını arttırmıştı. Elektrikli araç üreticisi yaptığı işlemlerden kâr göstermeye devam ediyor. Bu arada, Tesla’nın artık Model 3 ‘ün temel modelini pazara sunması gerekiyor.

Ayrıca, Tesla Semi (TIR) ve Roadster gibi ek projelerle ilerlemek için büyük planları olduğunu biliyoruz. Supercharger fiyatlarının artmasına ek olarak, Tesla Referans Programını ortadan kaldırdı ve tam zamanlı iş gücünün yüzde 7’sini düşürdü.

Electrek’n analizine göre, Tesla Supercharge ‘ın fiyatını yüzde 33 oranında arttırmayı planlıyordu. Elektrikli araba üreticisi yerel elektrik maliyetlerine ve bölgeye dayalı talebe göre fiyatlandırmada ayarlama yaptığı için şu anlık tüm bölgeler için geçerli olmayacak.

Tesla Supercharger Elektrikli Araba

Söylemeye gerek yok, birçok mevcut Tesla sahibi ve yakında Tesla sahibi olacak kişiler, fiyat yapısındaki yaklaşımdan dolayı üzüntü duydular. Hatta bazıları yapılan zam miktarının, LPG kadar pahalıya mal olabileceğini hesapladı. Ek olarak, Tesla dışındaki bazı istasyonlarda sarj etmek daha ucuz olabilir. Dolayısıyla, artan oranlarla kazanılan para Teslanın satışlarının düşmesi ile kolayca kaybedilebilir.

Elektrikli araba üreticisi, forumlardaki ve sosyal medyada ki çekiştirmeleri fark etti, muhtemelen bu planın işe yaramayacağını fark etti ki bazı yerlerdeki fiyatı geri çekti. Bir haftadan kısa bir süre sonra, elektrikli araç üreticisi fiyat artışını dünya çapında %10 geri çevirmeye karar verdi.

Tesla, finans durumunu kırmızı çizgilerden uzak tutmak için aldığı kararlar ve bu kararların nasıl yönetildiği çok önemlidir. Tesla tarafından hatalı bir hamle kötü sorunlara neden olabilir. Madalyonun diğer tarafında, Tesla tüketicileri dinlemeye devam ederse, ileriye dönük momentumunu kaybetmeden ilerleyebilir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
İsminizi girin lütfen