1 Aralıktan itibaren kış lastiği uygulaması ile birlikte şu soru sorulmaya başlandı, Kış lastiği hususi araçlarda zorunlu mu? Zorunlu değilse hangi araçlar için zorunlu gibi.

Kış Lastiği Hususi Araçlarda Zorunlu mu?

Yük ve yolcu taşımacılığı yanlar dışındaki hususi araçlar için uygulama zorunlu değil ancak can ve mal güvenliği korumak amaçlı uzun yola çıkacaklara kış lastiği önerilmektedir. 
Kış lastiği olmadan yola çıkanların yolu kapatması ve insanları mağdur etmemeleri önlemek için emniyet kış lastiği uygulamasını herkese öneriyor. 

Kış lastiği hususi araçlara zorunlu mu
Kış lastiği ve hususi araç

Kış Lastiği kaç derece de takılır?

Kullandığınız yaz lastiklerinden kış lastiklerine geçmek için kar veya don beklemenize gerek yoktur. Hava sıcaklığının 7 derecenin altına düştüğü her bölge de kış lastiği kullanımı uygundur. Ticari araçlar için zorunlu olan bu uygulama, hususi kullanım da bireylerin can güvenliğini koruma amaçlıdır. Ayrıca kış lastikleri sadece kar ve don anında değil, yağmurlu, kaygan ve çamurlu zeminlerde yaz lastiklerine göre daha performans sağlamaktadır. Kış lastiği alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor diyorsanız bağlantıya tıklayarak konumuza ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
İsminizi girin lütfen