Dünyanın en çok satan pikabı Ford F150 modeli, her yerde satışı artarken Türkiye pazarında yerini bulamıyor. Elektrikli araba ların kullanım alanlarının artışı ile birlikte Ford, en çok tutulan modelini tamamen elektrikli pick-up modeli yapıyor. Tesladan sonra bir başka firma elektrikli araba sını daha doğrusu elektrikli pikabını tanıtıyor.

Ford F150, gezegende en çok satılan araç, ABD’de 33 yıldır en çok satan yolcu aracı ve 38 yıldır en popüler pikap ünvanını kaybetmiyor. En son yenilenmesini 2015 yılında yapmış ve bir çok kullanıcısını bu konuda memnun etmişti. Firmalar elektrikli otomobil teknolojisine yavaş yavaş ayak uyduruyorlar ve hepsi bu konuda çalışmalar yapıyor.

Ford F150 Elektrikli araba

Ford F150 Hem Elektrikli Hem de Hibrit olacak

Ford yetkilileri katıldıkları fuarda yaptıkları açıklama da yeni modelin hem hibrit hem de elektrikli araç olacağını belirtti. Tesla daha önce kendi elektrikli pick-up modelini yayınlayacağını söylemişti. Ford’un bu kadar çok satan aracının birde elektrikli modelini getirdiğin de yine pazarı bırakmayacağını tahmin edebiliriz.

Elektrikli Araba Ford için Önemli

Tabi ki sadece F150 modeli değil, Ford’un elinde F750 modeline kadar daha bir çok pickup mevcut ve yatırımlarını bunun üstüne yaptıklarını söylüyorlar.

Kaynaklarımızın %90’ından fazlası şu an kamyon ve pick-up tarzı modellerimizi elektrikli araba haline çevirmeye odaklı ve bu piyasayı domine etmek istiyoruz. 1 milyondan fazla sattığımız F serisi var elimizde ve bunu kaybetmek istemiyoruz.

https://insideevs.com/electric-ford-f-150-coming-says-ceo/

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
İsminizi girin lütfen