Renault, Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki resmi açılışının öncesinde yeni Renault Clio hatcback için önemli detayları onayladı ve yeni stilin yanı sıra, otonom ve hibrit özelliklere izin verecek yeni bir platform ortaya çıkardı.

Aracın dışında, beşinci nesil Clio ‘dan daha büyük bir ızgaraya, yeniden tasarlanmış ön tampona, LED farlara ve Renault’nun C şeklindeki ışık imzasına sahip yeni bir tasarım sunuyor.

Ön tekerleklerde bulunan yeni hava deflektörleri aerodinamiği ve yakıt ekonomisini geliştirmek için kullanılıyor ve otomobilin arka tarafı daha geniş bir görünüm, yeni arka lambalar ve yan camı çevreleyen krom kaplı parçalar bulunuyor.

Fransız otomobil üreticisi ayrıca, yeni bir RS Line modelini ortaya çıkarıyor, bal peteği ızgarası, bir F1 vites kolu, 17 inç jantlar ve daha agresif vücut hatları içeren Clio’ya sportif dokunuşlar verdiğini doğrulandı.

Clio, Renault’nun ortağı olan Nissan tarafından geliştirilen yeni CMF-B mimarisini benimseyen ilk araç. CMF-B platformuyla, Clio daha geniş iç alana sahipken 14 mm daha kısa ve 30 mm daha yere yakın ve bagaj alanını 91 litre artırarak 391L’ye yükseltti.

Renault Clio 2019 Otonom Sürüş ve Hibrit Özellikleri

Renault’ya göre, yeni platform Clio’nun gelişmiş otonom ve elektrifikasyon yeteneklerini sağlıyor. Ancak, bu yeteneklerin henüz tam olarak doğrulanmadığını belirten Renault, “otonom sürüşe yol açan sürücü destek sistemlerini bir şehir otomobili üzerinde geniş bir şekilde kullanılabilir hale getirmeyi” planladığını belirtti.

Clio hafif otomobil, E-Tech hibrid motoru olarak bilinen 2022 yılına kadar elektrikli bir güç aktarma sistemine sahip 12 Renault aracının ilk aracı olacak. Fransız hatchback, modernize edilmiş malzemelerle daha ergonomik bir tasarıma sahip ve Renault’nun Bose ses sistemiyle eşleştirilen Easy Link sistemi ile portre odaklı 9,3 inç büyüklüğünde bir dokunmatik ekrana sahip.

Renault, 7.0 veya 10.0 inçlik bir dijital ekran ile yaşlanan analog düğmeli modeli değiştirdi, ikincisi uydu navigasyon verilerini gösteriyor. İç kısım ayrıca yeni bir direksiyon simidi, koltuklar, orta konsol, daha kısa vites kolu ve kablosuz akıllı telefon şarj cihazı kazanıyor.

Renault Clio 2019 modeli Mart ayında resmi lansmanı ile birlikte özellikleri ve fiyat bilgisi açıklanacak ve ondan sonra piyasaya sürülmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
İsminizi girin lütfen