Şimdiki JT serisi modelinin yerini almak üzere önümüzdeki iki yıl içinde yeni bir Suzuki Grand Vitara’nın ortaya çıkması bekleniyor ve 7 koltuğa kadar sığacak şekilde büyüyebiliyor. SUV araba öneri konumuzda bugün yenilenen Suzuki Grand Vitara‘ya bakıyoruz.

Suzuki patronu Michael Pachota somut detayların üstünü çizmese de, Japon markasının tipik olarak isimden vazgeçmediğini söyledi. ” Onaylayamam, ama duyduğuma göre Grand Vitara‘nın öldüğünü sanmıyorum ” diye sözlerine devam etti. Küçük SUV modellerine örnek teşkil edebilecek olan bu ucuz araba önerileri kategorimizde yerini alıyor.

“Bu ismin geri gelmesi için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu sadece SMC’nin (Suzuki Motor Corporation) bölümü için doğru araştırma ve geliştirme meselesi.” “Gelip gelmeyeceğini doğrulanmadı ama kapıyı çalması yakındır. Ama Jimmy ile aynı tecrübeye sahibiyiz ve o arabayı piyasaya sürülmeden önce 5 yıldır sürüyordu. Bu yüzden ürünü düzeltmek biraz zaman alıyor.”

Daha büyük bir Grand Vitara, modeli 2001 – 2005 yıllar arasında XL-7 ile yarışan Suzuki segmenti olan Honda CR-V ve Mitsubishi Outlander gibi diğer yedi kişilik orta büyüklükteki SUV‘ların beğenisine karşı koyacaktır. Bununla birlikte, potansiyel rakiplerinden farklı olarak, Pachota, Grand Vitara’nın halefinin arazi kabiliyetini koruyacağını ve bir Suzuki markalı yedi kişilik yerel pazar talebi olduğunu belirtti.

Suzuki Grand Vitara

“Suzuki müşterileri kesinlikle bir XL-7 istiyor. Yine de, günümüzde insanlar eski XL-7‘leriyle yeni bir tane olup olmadığını soruyorlar … ama sanırım her şey Suzuki’yi tanımlayan ve anlatan global bir bakış açısıyla Yeni bir model inşa etmek için yapılması gerekiyor.”

“Her şey, pazarda rakiplere dayalı, hangi teknolojilerin de mevcut olduğuna ve pazarın talebini karşılamak için neye ihtiyaç duyduklarını anlamaya bağlı – yani pazarın gelişmekte olduğu şey buysa, Suzuki bu yoldan ilerler, ama ben buna ne evet nede hayır diyebilirim, çünkü bize yeni bir Grand Vitara getirdiklerini bile onaylamadılar. “

Önceki Grand Vitara, gövde çerçeveli bir şasinin üzerine inşa edilse de, yeni bir versiyonun aynı temelleri koruyacağı veya Vitara’nın küçük SUV‘un önden çekişli mimarisine geçip geçmeyeceği belirsiz.

Suzuki Grand Vitara‘nın geri dönüşünü mü istiyorsun? Aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
İsminizi girin lütfen